Aktualności


 

27 sierpnia 2016 r., wspólnie z OSP Stanowice, zorganizowaliśmy II Festyn Rodzinny „Zakończenie wakacji w Stanowicach”. Miały miejsce m. in.: występy zespołów muzycznych, rozgrywki piłkarskie, bezpłatne atrakcje dla dzieci, pokaz laserów.

Relacja z Festynu i zdjęcia w zakładce  „Wydarzenia”.

 

10 stycznia 2016 r. w Kościele p.w. św. Jacka w Stanowicach odbył się Konkurs Kolęd. Uczestnikami były dzieci ze Stanowic w przedziale wiekowym od przedszkolaków do gimnazjalistów. Usłyszeć można było kolędy i pastorałki zarówno w wykonaniu wokalnym jak i instrumentalnym. Jury przyznało miejsca oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy  uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi ufundowanymi  przez nasze Stowarzyszenie oraz Radę Rodziców SP w Stanowicach.

Nasze Stowarzyszenie ufundowało również słodycze dla wszystkich uczniów SP w Stanowicach, którzy  wzięli udział w Paradzie  Jasełek w dniu 13 stycznia w Czerwionce.

 

29 sierpnia nasze Stowarzyszenie, wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną ze Stanowic,  zorganizowało festyn rodzinny „Zakończenie wakacji”.   Podczas  Festynu miało miejsce wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na boisku LKS odbył się  mecz piłkarski, dla dzieci dostępne były bezpłatnie „dmuchańce” , karuzele, gry i zabawy.  W trakcie Festynu swój występ dał kabaret „Trzy ofiary drogi do Europy, wystąpił Ślązak Roku 2014 Jan Szczęsny. Wspaniale zabrzmiał ( i wyglądał) koncert zespołu  „The October Leaves” a do tańca grał zespół Grzegorza Kani.  Całość poprowadził Czesław Żemła. Pogoda dopisała, na festyn tłumnie przybyli mieszkańcy Stanowic i nie tylko.  Wszyscy którzy przybyli, świetnie się bawili. Szczegółowa relacja oraz zdjęcia dostępne są  w zakładce „Wydarzenia”.

 

21 maja Członkowie i Sympatycy naszego Stowarzyszenia, zakończyli montaż urządzeń do ćwiczeń w nowo powstałej siłowni obok boiska i remizy OSP. Zamontowane zostały również ławki, które otrzymaliśmy od prywatnego sponsora z naszej miejscowości. Pozostało do wykonania utwardzenie gruntu – położenie kostki betonowej, które zamierzamy również wykonać w niedalekiej przyszłości. W dalszej kolejności jest oświetlenie i monitoring tego miejsca. Pragniemy pozyskać sponsorów chętnych do pomocy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania siłowni. Życzymy aby każdy znalazł tam coś odpowiedniego dla siebie i mógł poćwiczyć na naszym świeżym stanowickim powietrzu. W zakładce „Wydarzenia” prezentujemy relację zdjęciową „jak powstawała siłownia” 🙂

 

7 maja rozpoczęliśmy prace związane z montażem siłowni „pod chmurką”, która powstaje na terenie obok boiska i remizy OSP. Grupa chętnych do pracy mieszkańców Stanowic wykopała  i zalała betonem fundamenty pod 4 urządzenia do ćwiczeń oraz 2 ławki,  które będą również znajdowały się w tym miejscu. Sam montaż urządzeń na gotowych już fundamentach nastąpi  za ok. tydzień. Dziękujemy Panom za  dotychczasową pracę i zapraszamy  do dalszej pomocy.  Po zakończeniu prac zamieścimy dokładną relacje z ich przebiegu wraz ze zdjęciami.

 

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie uzyskało dotację w ramach konkursu „Inicjatywa lokalna”,  organizowanego przez Burmistrza naszej Gminy.  Za kwotę ponad 13.000 zł., na terenie obok boiska i Remizy OSP, powstanie wiosną br. „Siłownia pod chmurką”.  Będzie to kompleks kilku urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu. O szczegółach inwestycji będziemy informowali.

 

18 stycznia w naszym Kościele p.w. św. Jacka, miał miejsc koncert kolęd, w którym jak co roku udział wzięli uczniowie stanowickiej szkoły podstawowej. Nasze Stowarzyszenie wspólnie z Radą Rodziców szkoły, ufundowało nagrody dla wszystkich uczestników.

 

20 grudnia, wspólnie z Grupą Biegaczy „Luxtorpeda” z Czerwionki, zorganizowaliśmy konkurs dla Kibiców 3 Biegu „Po Moczkę i Makówki”, który odbył się w Stanowicach . Dla zwycięskiej  grupy Kibiców, nasze Stowarzyszenie ufundowało voucher o wartości 250 zł. do realizacji w pizzerii „Fabryka”  w Stanowicach. Najlepszą grupą kibiców została wybrana grupa z firmy PYTEL ze Stanowic, w której składzie znalazł się również koń . Nagrodę pocieszenia otrzymała grupa młodzieżowa o wdzięcznej nazwie „KREJZOLE” również ze Stanowic.

http://gbluxtorpeda.org/pyszny-konkurs/

 

 

Zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji: